DOLAR 20,0115 0.19%
EURO 21,3833 -0.24%
ALTIN 1.248,570,48
BITCOIN 5428681,77%
İstanbul
18°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kemal Kılıçdaroğlu: Yolsuzluk yapan, vatandaşın hakkını yiyenlerle hesaplaşacağız

Kemal Kılıçdaroğlu: Yolsuzluk yapan, vatandaşın hakkını yiyenlerle hesaplaşacağız

ABONE OL
Haziran 11, 2022 15:23
Kemal Kılıçdaroğlu: Yolsuzluk yapan, vatandaşın hakkını yiyenlerle hesaplaşacağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak’ta; Çaycuma Belediyesi Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Şimdi sıra Türkiye’ye geldi. Millet İttifakı Türkiye’yi yönetecek. Bir arada, demokrasi içinde yöneteceğiz. Herkesi kucaklayarak yöneteceğiz. Halka, halktan topladığımız verginin yani her kuruşun hesabını vereceğiz. Halkımızla helalleşeceğiz. Lakin ‘beşli çete’lerle hesaplaşacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

  • Buraya birinci geldiğimde bir akşam, belediye liderimizin seçilmesi için bir aracın üstünde Çaycumalı kardeşlerime seslenmiştim ve sizler onu onurlandırdınız ve seçtiniz. Hakikaten de bir Avrupa kentine girer üzere tertemiz, pırıl pırıl bir kente geldim ve benim gençliğimde gittiğim Hollanda’nın bir kentiymiş üzere algıladım ve bunu tabir ettim. Bugün yeniden geliyorum tekrar belediye liderimiz eskiye nazaran çok daha hoş hizmetleri Çaycumalılara sunmuş vaziyette, hepinizin huzurunda sayın lideri yürekten kutluyorum.

“BİZ MİLLETİN SESİYİZ, HALKIN SESİYİZ, MUSTAFA KEMAL’İN SESİYİZ”

  • Evlatlarımızı dinledik, İzmir Marşı’nı okudular, İzmir’in dağlarında çiçekler açtı lakin unutmayın burada da çiçekler açtı, Çaycuma’da da çiçekler açtı. Liderimiz konuşmasında dedi ki; ‘Hiçbir ayrım yapmadık iktidar, muhalefet olarak; olabildiğince bütün kararları oybirliğiyle çıkarmaya çalıştık. Yani Çaycuma’ya hizmet yapılacaksa daima bir arada gelin hizmetimizi yapalım’ dedi ve Çaycuma’yı bugünkü noktaya birlikte getirdiler. Belediye Liderimizin dirayetiyle, çalışkanlığıyla, uzlaşmacı tutumuyla Çaycuma bugün bu bölgenin en hoş ilçelerinden, kentlerinden birisi oldu. Sizlere, Çaycumalılara kelam veriyorum; Çaycuma nasıl yönetiliyorsa Allah’ın müsaadesiyle Türkiye’yi de o denli yöneteceğiz. Barış içinde, huzur içinde yöneteceğiz. Birlikte, birlikte, ayrım yapmaksızın yöneteceğiz. Halkı kucaklayarak yöneteceğiz. Hiç kimseyi inancından, kimliğinden, ömür biçiminden dolayı ötekileştirmeyeceğiz, bu topraklarda yaşayan herkesi kucaklayacağız, biz milletin sesiyiz, halkın sesiyiz, Mustafa Kemal’in sesiyiz.

“ENGEL ÇIKARACAKLAR LAKİN SAKIN OLA Kİ ŞİKÂYET ETMEYİN, VAZİFENİZ MANİLERİ AŞMAK VE HALKA HİZMET ETMEKTİR”

  • Belediye Liderleri arkadaşlarıma söyledim, ‘Kullandığınız para sizin paranız değil milletin parası, yaptığınız her yatırımın hesabını millete verin, harcadığınız her kuruşun hesabını millete verin; yeni bir anlayışı, yeni bir demokrasi anlayışını birlikte en azından belediyelerden başlayarak bunu anlatmaya çalışalım.’ Evet yapıyoruz, çalışıyoruz, belediye liderlerimizin önüne mahzurlar çıkarılıyor, onlara tekrar şunu söyledim: ‘Engel çıkaracaklar lakin sakın ola ki şikâyet etmeyin, vazifeniz manileri aşmak ve halka hizmet etmektir. Onlar bütün manileri aştılar ve halka hizmet etmeye devam ediyorlar.

“HALKIMIZLA HELALLEŞECEĞİZ LAKİN ‘BEŞLİ ÇETE’LERLE HESAPLAŞACAĞIZ”

  • Şimdi sıra Türkiye’ye geldi. Millet İttifakı Türkiye’yi yönetecek. Birlikte, demokrasi içinde yöneteceğiz. Herkesi kucaklayarak yöneteceğiz. Halka, halktan topladığımız verginin yani her kuruşun hesabını vereceğiz. Halkımızla helalleşeceğiz. Lakin ‘beşli çete’lerle hesaplaşacağız. O başka bir şey. Yolsuzluk yapan, kul hakkı yiyene, ‘gel seninle helalleşeceğiz’ demeyeceğiz. Onun hesabını soracağız, o nedenle biz halkımızı seviyoruz. Hangi görüşten, inançtan, kimlikten olursa olsun birlikte yaşıyoruz, tıpkı havayı teneffüs ediyoruz, birebir bayrağın altındayız, tıpkı vatandayız. Bu ülkede huzur içinde yaşayacağız. Bunun örneğini mi istiyorsunuz. İşte Çaycuma bunun en hoş örneği, Türkiye de bilsin, bütün dünya da bilsin bu türlü yöneteceğiz, yönetmeye de devam edeceğiz.

“BİZİM KİTABIMIZDA ÜMİTSİZLİK YOK”

  • Sıkıntılarınız var, sevgili halkım biliyorum. Mutfaklarda yangın var, bunu da çok düzgün biliyorum. Gencecik evlatlarımız işsiz bunu da çok âlâ biliyorum. ‘Beşli çete’lere çalışan bir iktidar var, onu da çok düzgün biliyorum. Bütün bunların hepsini çok güzel biliyorum. Sizden tek isteğim, asla ve asla ümitsizliğe kapılmayın, bizim kitabımızda ümitsizlik yok, umudu büyüteceğiz, bir arada birlikte Türkiye’yi yeninden inşa edeceğiz, bundan emin olmanızı isterim.

“SANDIK GELECEK, BÜYÜK BİR SABIRLA SANDIĞA GİDECEĞİZ”

  • Devletin temeli adalettir. Devlet; adaletle, liyakatle yönetilir, iş ehline verilir. Şayet devleti, belediyeyi adaletle yönetmezseniz; ne kadar borç alırsanız alın o belediyeyi yönetemezsiniz. Kaynakları israf edersiniz. O nedenle liyakat denen kavran çok fakat çok kıymetlidir.
  • Belediye liderimiz kimseye gidip, el avuç açmadan Çaycuma’yı sahiden hepimizin imreneceği bir Çaycuma haline getirdi. Kendi kaynaklarıyla, kendi imkanlarıyla getirdi ve harcadığı her kuruşun hesabını da Çaycumalılara verdi. O nedenle sizler seçtiniz. Geldim bereketli bir hava, yağmurumuz yağıyor, rahmetimiz bol olsun. Rahmet tarlada olsun, manavda olsun, esnafta olsun, endüstride olsun, konutlarda olsun, mutfaklarda olsun, her yer bereketli olsun. Biz rahmetten, sevgiden, kucaklaşmaktan yanayız. Ayrımcılığa karşı çıkacağız ve bu hoş ülkeyi birlikte yöneteceğiz.
  • Yönetmeye hazır mıyız? Sandık gelecek, büyük bir sabırla sandığa gideceğiz, oyumuzu kullanırken elimizi vicdanımıza koyup oyumuz kullanacağız. Münasebetiyle kimse tasa etmesin. Geliyor gelmekte olan.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.